Fundacja
The Hope
Project
Polska

 
 
 

HISTORIA LOGO

Logo The Hope Project/The Hope Project Polska ma swoją unikalną historię.
Jego tło stanowią postacie, które zostały ułożone z kamizelek ratunkowych
po jedynym z przypłynięć wspieranych przez rodzinę Kempsonów.

 

CO ROBIMY?

Od 2016 r. wspieramy uchodźców poprzez:
CO ROBIMY?

Od 2016 r. wspieramy uchodźców poprzez:


 • Swoją obecność bezpośrednio na Lesvos (m.in. poprzez obserwację morza, wsparcie przy przypłynięciach, wolontariat w magazynach z odzieżą, zakup najpotrzebniejszych materiałów).
 • Wysyłkę pomocy humanitarnej (wysłaliśmy z Polski setki paczek z odzieżą, zabawkami, środkami czystości). Rzeczy trafiają bezpośrednio do magazynu,
  z którego następnego dnia są dystrybuowane do potrzebujących.
 • Działalność edukacyjną (przeprowadziliśmy już dziesiątki warsztatów w całej Polsce).


KIM JESTEŚMY?RODZINA KEMPSONÓW

Podczas pierwszego pobytu na wyspie poznaliśmy Philippę i Erica Kempsonów, którzy stali się dla nas ikonami i swoją postawą nadają nowe znaczenie słowu „człowieczeństwo”.

Kiedy w trakcie naszego spotkania w grudniu 2018 r. otrzymaliśmy propozycję otwarcia polskiego oddziału The Hope Project, było dla nas oczywiste, że chcemy się tego podjąć.

Tak powstała zarejestrowana w marcu 2019 r. Fundacja The Hope Project Polska.POMÓŻ NAM POMAGAĆ!

Nasza działalność jest możliwa wyłącznie dzięki Twojemu wsparciu!

Co miesiąc ponosimy koszty związane m.in. z utrzymaniem magazynu w Warszawie i regularne koszty związane z transportami na Lesbos.


WPŁATA BEZPOŚREDNIO NA NASZE KONTO

Fundacja The Hope Project Polska

Nr konta: PL 79 1090 2590 0000 0001 4227 3713

Santander Bank Polska S.A.

SWIFT: WBKPPLPP

JEDNORAZOWE WSPARCIE FINANSOWEWSPARCIE RZECZOWE

Możesz przekazać rzeczy jednemu z naszych Wolontariuszy.

Zajmiemy się ich transportem do magazynu w Warszawie, skąd wyjadą bezpośrednio do greckiego The Hope Project.

Prosimy o oddawanie rzeczy używanych w dobrym stanie, wypranych (czystych, bez plam i rozdarć). Zanim przekażesz nam ubrania zastanów się czy sam byś je założył!

AKTUALNIE POTRZEBUJEMY:

 • spodnie
 • podkoszulki
 • skarpety
 • obuwie (w tym klapki/„japonki”)
 • czapki, rękawiczki, kapelusze, nakrycia głowy od słońca, szaliki, chusty
 • płaszcze przeciwdeszczowe, poncha
 • nowa bielizna
 • kurtki

Prosimy, aby wszystkie przekazywane rzeczy byływ dobrym stanie tj., aby były niezniszczone i czyste.

 • mydła
 • szampony
 • dezodoranty
 • kremy (także te z filtrami)
 • pasty i szczoteczki do zębów
 • jednorazowe maszynki do golenia
 • podpaski (nie tampony)
 • pieluchy
 • chusteczki (suche i nawilżane)
 • środki na komary
 • prześcieradła, śpiwory
 • ręczniki
 • kołdry
 • zabawki
 • wózki dziecięce
 • moskitiery
 • żywność (konserwy, kawa, herbata itp.)
 • telefon komórkowe (kluczowa jest możliwość instalacji WhatsApp)

Skontaktuj się z Wolontariuszem w Twojej okolicy:

ZAKUP W NASZYM SKLEPIKU

Jedną z ostatnich inicjatyw powiązanych z The Hope Project jest otwarty w grudniu 2017 r. The Hope Project Art. Jest to miejsce, w którym uchodźcy przebywający na Lesbos mogą rozwijać swoje talenty. Po ponad roku od otwarcia przestrzeń wypełniają setki obrazów i rzeźb. W The Hope Project Arts odbywają się także warsztaty tańca, śpiewu, ceramiki i rysunku.

Możesz wesprzeć nasze działania poprzez zakup kopii obrazu stworzonego na Lesbos (wszystkie wydruki mają format A3 (297x420mm).


WOLONTARIAT

Dołącz do zespołu i zostań wolontariuszem w swojej miejscowości.

Możesz także wesprzeć nasze działania bezpośrednio na Lesbos. Pomożemy Ci zorganizować wyjazd i domknąć wszelkie formalności.

Niezależnie od tego, czy chcesz działać lokalnie, czy na Lesbos – napisz do nas: wolontariat@thppolska.org

ZAMÓW WARSZTAT

1Cele

Celem uczestnictwa w warsztatach jest poszerzenie wiedzy o kryzysie migracyjnym, poznanie sytuacji uchodźców w Polsce i na świecie.

2Tematyka

Podczas około 2-godzinnego warsztatu opowiemy m.in. z czego wynika kryzys migracyjny, w jaki sposób uchodźcy dostają się do Europy i co się z nimi dzieje w momencie przekroczenia europejskich granic. Odniesiemy się do Konwencji Genewskiej i Konstytucji. Opowiemy również historie uchodźców z bliskiego wschodu i Afryki, aktualnie przebywających w obozie Moria – jednym z największych obozów dla uchodźców w Europie, w którym w styczniu 2020 r. przebywało ok. 20 tysięcy osób.

Zobrazujemy codzienność mieszkańców Morii (czy uchodźcy mogą opuszczać teren obozu? Czy są w nim bezpieczni? Na jaką pomoc mogą liczyć, a kiedy są zdani tylko na siebie?). Opowiemy jak na kryzys reagują Grecy oraz za co mieszkańcy wyspy Lesbos zostali nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla.

Przyjrzymy się także sytuacji uchodźców w Polsce. Rozróżnimy „hejt” i „mowę nienawiści” oraz spróbujemy wyjaśnić co stoi za lękiem Polaków w stosunku do uchodźców. Zmierzymy się ze stereotypami i spojrzymy na doniesienia medialne z szerszej perspektywy.

3Dla kogo i gdzie?

Prowadzimy warsztaty w całej Polsce, zarówno dla młodzieży szkolnej, jak i dla dorosłych (pracowników biur, wolontariuszy organizacji pozarządowych, itd.). Dostosowujemy treści do wieku i zainteresowań naszych słuchaczy. Zachęcamy do wcześniejszego przesłania pytań lub zagadnień, które Państwa szczególnie interesują. Spotkania odbywają się w miejscu wskazanym przez zgłaszającego.

4Prowadzący

Realizatorem warsztatów jest Fundacja The Hope Project Polska. Osoby prowadzące posiadają doświadczenie w pracy z uchodźcami w Polsce lub/i za granicą.

Warsztaty prowadzą:

1. Zuzanna Lesiak, Radosław Miszczuk, Adama Pawłowski – założyciele Fundacji The Hope Project Polska. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w pracy woluntarystycznej z uchodźcami na greckiej wyspie Lesbos.

2. Alina Czyżewska – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, obecnie czynna działaczka społeczna. W 2018 r. Alina była wolontariuszką w obozie dla uchodźców w Morii na greckiej wyspie Lesbos. Jest współzałożycielką inicjatywy Ludzie dla Miasta i członkinią Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

3. Natalia Gebert – absolwentka Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, tłumaczka, kulturoznawczymi oraz współzałożycielka Domu Otwartego. Od 2015 r. organizuje spotkania i debaty mające na celu szerzenie rzetelnej wiedzy o uchodźcach. Wspiera inicjatywy prouchodźcze i antyrasistowskie. W czerwcu 2018 r. otrzymała Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy dla działaczy społecznych.

5Koszty

Same warsztaty są całkowicie bezpłatne, w miarę możliwości będziemy wdzięczni za przekazanie wpłaty na rzecz naszej Fundacji. Pozwolą na pokrycie kosztów dojazdu/organizacji warsztatu.


Fundacja The Hope Project Polska

Czapelska 36/29
04-081 Warszawa
Polska

Numer konta: 79109025900000000142273713

NIP 1132996037

+48 572 893 013

kontakt@thppolska.org

facebook

Polityka prywatności

Regulamin

Statut

W celu umówienia warsztatu wypełnij poniższy formularz:

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zgłoszenie. Podanie danych jest dobrowolne jednak niezbędne do realizacji powyższego celu. Przysługuje Tobie prawo dostępu do danych, a także do ich sprostowania, ograniczenia ich przetwarzania, zgłoszenia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowania oraz do przenoszenia i usunięcia danych. Więcej informacji o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych przez Fundację znajdziesz w Polityce Prywatności dostępnej tutaj